Lietotājvārds (e-mail)


Parole (Jūsu līguma Nr.)



Akadēmiskā maģistra studiju programma

APRITES EKONOMIKA UN SOCIĀLĀ UZŅĒMĒJDARBĪBA

Programma tiek īstenota latviešu vai angļu valodā

Unikāla studiju programma, kurā tiks sagatavoti speciālisti ar padziļinātām zināšanām vadībzinātnēs, aprites ekonomikā un sociālajā uzņēmējdarbībā, kas nodrošinās viņiem spējas dibināt, vadīt un attīstīt uzņēmumus aprites ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības jomā.

Forbes nosauca ilgtspēju (“Sustainability”) un sociālo iesistīšanos (“Social engagement”) par svarīgākajiem biznesa trendiem 2021. gadā.

Pasaules mēroga biznesa konsultāciju kompānija McKinsey norāda uz to, ka uzņēmumiem ir jārēķinās ar investoru ilgtspējas bažām un jārupējas par klimāta risku samazināšanu. Pasaules mēroga investīciju kompānija BlackRock Investment Institute savā ziņojumā “”Global Outlook 2021” akcentē ilgtspēju kā svarīgāko komponenti investīciju lēmumu pieņemšanā.

Piešķiramais grāds: sociālo zinātņu maģistra grāds vadībā un administrēšanā.


Lai pretendētu uz EKA maģistra studijām, lūdzu, aizpildiet reģistrācijas formu!

Vārds, uzvārds:
 

E-pasta adrese:
 

Tālruņa numurs:
 

Studiju programma, kas interesē (izvēlieties no saraksta)

Ieņemamais amats un profesija:
 

Ko jūs sagaidāt no maģistra studijām:
 




Uzņemšana no 04.07.2025. (klātienē/attālināti)

Prasības, uzsākot studiju programmas apguvi

  • Sociālo zinātņu bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība ekonomikā vai vadībzinātnē
  • Sociālo zinātņu bakalaura grāds citās jomās ar vismaz 2 gadu pieredzi  uzņēmuma vai tās struktūrvienības vadībā
  • Dabaszinātņu bakalaura grāds datorzinātnē un informātikā ar vismaz 3 gadu pieredzi uzņēmuma vai tās struktūrvienības vadībā

Lai iegūtu plašāku informāciju, sazinies ar Studiju informācijas centru, zvanot 20009053 vai rakstot uz sic@eka.edu.lv.

Studiju programmas mērķi, uzdevumi un rezultāti

Studiju programmas mērķi:

  • Nodrošināt studentiem zināšanu, prasmju un kompetences kopumu aprites ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības jomā atbilstoši Latvijas izglītības klasifikācijā noteiktajām ietvarstruktūras 7. līmenim.
  • Sagatavot Latvijas un starptautiskajam tirgum konkurētspējīgus speciālistus un uzņēmējus aprites ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības jomā ilgtpējīgās attīstības mērķu sasniegšanai.

Studiju programmas uzdevumi:

  • Veicināt studentu interesi par vides un sociālajām problēmām, resursu ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī par uzņēmējdarbību un tās potenciālu atbildēt uz mūsdienu izaicinājumiem.
  • Sniegt studentiem padziļinātas teorētiskās zināšanas un attīstīt izpratni par teorijām un koncepcijām vadībzinību, aprites ekonomikas, sociālās uzņēmējdarbības un saistītajās jomās.
  • Attīstīt studentu prasmes patstāvīgi meklēt un analizēt informāciju par jaunākajām tendencēm un atklājumiem aprites ekonomikas, sociālās uzņēmējdarbības un saistītajās jomās.
  • Attīstīt studentu analitiskās un pētnieciskās prasmes, lai individuāli vai komandā veiktu pētniecisko darbu un radītu jaunas zināšanas..
  • Attīstīt studentu spējas radīt jaunas uzņēmējdarbības idejas, pielietojot iegūtas teorētiskās zināšanas un izmantojot dizaina domāšanas paņēmienus.
  • Veicināt studentu interesi un izpratni par sociāli atbildīgu indivīda rīcību un uzņēmuma darbībuAttīstīt studentu radošumu, kritisku domāšanu un elastīgumu, lai spētu patstāvīgi mācīties un darboties mainīgos apstākļos un operatīvi meklēt inovatīvus zinātnisko un darba problēmu risinājumus. 

Studiju programmas rezultāti:

Zināšanas (zināšanas un izpratne)

  • Zina vadības teorijas un pieejas organizāciju vadībai.
  • Izprot uzņēmuma vadības principus un saimnieciskās darbības rādītājus.
  • Zina vadības zinātnes jaunākās tendences.

Prasmes (spēja pielietot zināšanas, komunikācija, vispārējās prasmes)

  • Spēj argumentēti diskutēt par vadības, aprites ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības aspektiem.
  • Spēj pareizi pielietot kvalitatīvās, kvantitatīvas metodes, kā arī dažādus rīkus (t.sk. digitālos) informācijas kritiskās analīzes veikšanai un dažādu zinātnisko un profesionālo problēmu risināšanai aprites ekonomikas, sociālās uzņēmējdarbības un saistītajās jomās.
  • Spēj patstavīgi organizēt un veikt  pētījumu aprites ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības jomā, ievērojot akadēmiskās ētikas principus.
  • Spēj rakstiski atspoguļot un mūtiski prezentēt veikto uzdevumu vai pētījumu rezultātus.

Kompetence (analīze, sintēze, novērtēšana)

  • Spēj patstāvīgi formulēt un kritiski analizēt zinātniskas un profesionālas problēmas uzņēmuma vadīšanas, aprites ekonomikas, sociālās uzņēmējdarbības un saistītajās jomās valsts un atsevišķa uzņēmuma līmenī.
  • Spēj radīt idejas un izstrādātāt risinājumus uzņēmējdarbības ilgtspējīgās attīstības nodrošināšanai, ievērojot ētikas un sociālās atbildības normas.

Studiju ilgums un studiju maksa

Studiju forma un nodarbību laiki:
Studiju forma Studiju ilgums Lekciju laiki Studiju maksa*
Pilna laika studijas 2 gadi

Darba dienās(2x nedēļā tālmācība)
18.30-20.30

Sestdienās(semināri, konsultācijas, grupu darbi)
9.00-17.00

1400.00 €

* Studiju maksa norādīta EUR vienam semestrim


Nodarbību grafiks ir pielāgots strādājošiem studentiem un tiem, kam dienas laikā ir jāpilda citi svarīgi uzdevumi:

  • videolekcijas tiešraidē saskaņā ar nodarbību grafiku no 18.30 līdz 20.30 divas reizes nedēļā (SVARĪGI: tās nav ieraksti, tās ir lekcijas on-line režīmā, kuru laikā docētājs un studenti var komunicēt savā starpā, rādīt dažādus dokumentus, atbildēt uz jautājumiem u.tml.);
  • visas notikušas lekcijas tiešraidē ir iespēja līdz studiju kursa beigām noskatīties ierakstā (īpaši svarīgi tiem, kuri objektīvo iemeslu dēļ nevar apmeklēt tiešraides lekciju vai kavē lekcijas sākumu)
  • semināri, grupu darbi, diskusijas, konsultācijas - sestdienās, saskaņā ar nodarbību grafiku laika posmā no plkst. 09.00 līdz 17.00.

Studiju kursi

OBLIGĀTIE STUDIJU KURSI

Ievads studijās

Vides politika

Ilgtspējīga attīstība

Zinātnisko pētījumu organizācija un akadēmiskais darbs

Aprites ekonomika

Sociālā uzņēmējdarbība

Aprites ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības tiesiskie aspekti

Dizaina domāšana

Starta uzņēmējdarbība

Korporatīvā sociālā atbildība


IEROBEŽOTAS IZVĒLES STUDIJU KURSI

Stratēģiskā un pārmaiņu vadība

Integrētās vadības sistēmas

Akadēmiskā angļu valoda

Uzņēmuma finanšu vadība

Intelektuālā kapitāla vadība

Starpkultūru komunikācija

Darba, vides un civilā aizsardzība (ja netika apgūts bakalaura studiju programmā)


NOSLĒGUMA PĀRBAUDĪJUMS

Maģistra darbs

Mācībspēki

 

Studiju programmas direktors: Edgars Čerkovskis, Mg.sc.soc.,

Ekonomikas un kultūras augstskolas lektors, Eiropas Komisijas ārštata eksperts ekonomikas izglītības jautājumos. Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas un Alberta Koledžas vieslektors. Ekonomikas un uzņēmējdarbības tālmācības kursu autors un vadītājs Rīgas Tālmācības vidusskolā, Eiropas Tālmācības vidusskolā un Latvijas Tālmācības profesionālajā centrā. Korporatīvo klientu un iepirkumu nodaļas lektors mācību centrā “BUTS”. EKA absolventu asociācijas valdes loceklis.

Aija Sannikova, Dr. oec.

Ekonomikas un kultūras augstskolas docente un pētniece, kas specializējas sociālajā uzņēmējdarbībā. Viņa ir aktīvi iesaistījusies pētniecībā, analizējot sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā un tās nozīmi reģionu ilgtspējīgā attīstībā. Viņas publikācijas, piemēram, "Development of Social Entrepreneurship in Latvia" un "The Significance of Social Entrepreneurship in Latvia Regions", sniedz padziļinātu ieskatu šajā jomā.

Ar savu plašo akadēmisko un praktisko pieredzi Dr. Aija Sannikova sniedz nozīmīgu ieguldījumu sociālās uzņēmējdarbības attīstībā Latvijā, veicinot gan teorētisko zināšanu, gan praktisko prasmju attīstību šajā jomā.

Studiju kursi: "Sociālā uzņēmējdarbība"

 

Tatjana Tambovceva

Profesore Tambovceva aktīvi piedalās pētniecībā, koncentrējoties uz aprites ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Viņas darbi ir pieejami pasaules prestižākajos zinātnes žurnālos un datu bāzēs, kur viņa dalās ar saviem pētījumiem un publikācijām.

Profesore ir autore grāmatai "Introduction to Circular Economy", kuru sarakstījusi kopā ar profesori Jeļenu Titko no Ekonomikas un kultūras augstskolas. Šī grāmata sniedz padziļinātu ieskatu aprites ekonomikas konceptos un to praktiskajā pielietošanā, un tā ir vērtīgs resurss gan studentiem, gan profesionāļiem, kas interesējas par ilgtspējīgu attīstību.

Starptautiskā līmenī profesore Tambovceva ir aktīvi iesaistījusies dažādos projektos un konferencēs, daloties ar savu pieredzi un veicinot starptautisko sadarbību. Viņa ir piedalījusies starptautiskās darba aizsardzības speciālistu konferencēs, kurās diskutē par darba drošības un veselības aizsardzības jautājumiem. Turklāt viņa ir bijusi recenzente starptautiskos promocijas darbos. Šāda veida aktivitātes apliecina viņas nozīmīgo ieguldījumu starptautiskajā akadēmiskajā vidē un ilgtspējīgas attīstības veicināšanā.

Studiju kursi: ‘’Aprites ekonomika"

 

"APRITPRASME" 5. EPIZODE

28.03.2025.

Kā apkaimes biedrības un vietējās iniciatīvas palīdz veidot ilgtspējīgas un apritīgas pilsētas?. Šajā epizodē Edgars Čerkovskis, Ekonomikas un kultūras augstskolas (EKA) studiju programmas...

ATSKATS UZ VIESLEKCIJĀM

27.03.2025.

22. martā Ekonomikas un kultūras augstskolā norisinājās divas izglītojošas un iedvesmojošas vieslekcijas, kas pulcēja studentus un interesentus, sniedzot vērtīgas zināšanas par aktuāliem...

VIESLEKCIJAS PAR DATU AIZSARDZĪBU

26.03.2025.

2025. gada 13. un 18. martā studiju programmas "Vadības zinības" studentiem — gan latviešu, gan angļu plūsmas — piedalījās vieslekcijās ar sertificēto datu aizsardzības speciālisti Jeļenu...

ANNA SALTIKOVA PODKĀSTĀ

26.03.2025.

Anna Saltikova podkāstā par jauniešu gatavību darba tirgum!. Mēs ar lepnumu dalāmies ar jaunāko podkāstu, kurā piedalījās mūsu augstskolas valdes priekšēdētāja Anna Saltikova.. Podkāstā...

EDGARS ČERKOVSKIS LSUA

25.03.2025.

Apsveicam Edgaru Čerkovski ar ievēlēšanu LSUA Padomē!. Apsveicam mūsu Aprites ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības programmas direktoru Edgaru Čerkovski, kurš 20. martā Latvijas...

"ZEIGARNIKAS EFEKTS" 2.04.

20.03.2025.

Vieslekcija “Zeigarnikas efekts jeb kā nepabeigtība ietekmē mūsu domāšanu un pašsajūtu. Kā to pārvarēt?”. 02.04.2025.. 12:40. 106. auditorija. . Vieslektore: Ivonna Ķezbere....

AIRBALTIC IEŅĒMUMU ANALĪTIĶA KRISTAPA MUCIŅA VIESLEKCIJA

20.03.2025.

AirBaltic ieņēmumu analītiķa Kristapa Muciņa vieslekcija. 22.03.2025.. 9:00. 210. auditorija. Vieslektors: Kristaps Muciņš. Studiju kurss: Zinātnisko pētījumu metodes organizācija...

"STEREOTIPI KOMUNIKĀCIJĀ"

19.03.2025.

Vieslekcija "Stereotipi komunikācijā". 26.03.2025.. 12:40. 108. auditorija. . Vieslektore: Ivonna Ķezbere. Vai Tu apzinies cik bieži stereotipi ietekmē Tavas attiecības, karjeru un daudzas citas...

STUDENTI RTU LEKCIJĀ

19.03.2025.

7. martā EKA Interjera dizaina studenti kopā ar pasniedzēju Kārli Bruņenieku devās uz RTU organizētu vieslekciju ar pasaulē atzīto arhitektu un pilsētplānotāju Deividu Sima.. Vieslektors...

Uzdot jautājumu

 

Sīkdatnes

 
Sazinies ar mums