15. novembrī tiešraidē projekta un tā partneru Facebook lapās un projekta mājas lapā norisinājās noslēguma pasākums. To atklāja projekta partneru uzrunas. Ar projekta norises un sasniegumu analīzi uzstājās Ekonomikas un kultūras augstskolas (EKA) rektore Dr.oec. Oksana Lentjušenkova, Alberta koledžas direktores v.i. Vita Vežanova, nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Tehnoloģiju attīstības vadītāja Sandra Rožkalne, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta direktore Dr. Ņina Linde un Banku Augstskolas projekta aktivitāšu koordinatore Lilita Sparāne.
Pēc tam projekta vadītāja Baiba Berovska un projekta aktvitāšu koordinators EKA Kaspars Šteinbergs informēja pasākuma dalībniekus par projekta laikā sasniegto. Viņu prezentācija ir skatāma šeit.
Pasākuma turpinājumā ar saviem pieredzes stāstiem uzstājās visu ciklu labākās komandas:
- “Maizes galds” (3. cikla otrās vietas ieguvēja)
- “Dzīvnieku fizioterapija” (3. cikla labākā komanda)
- “Ratiņš labs” (2. cikla otrās vietas ieguvēja)
- “Feelful” (2. cikla labākā komanda)
- “Kartupeļu piens” (1. cikla labākā komanda)
Pasākumu noslēdza tā dalībnieku diskusija par projektā sasniegto rezultātu turpmāku izmantošanu.
Kā atzina EKA rektore O. Lentjušekova: “Divu gadu laikā 177 jaunieši attīstīja 57 idejas. Es sev jautāju: vai tas ir daudz? Man nav atbildes uz šo jautājumu. Bet varu teikt, ka, ja vismaz 177 jaunieši uzņemas iniciatīvu, riskēja un sasniedza rezultātu, tad tas IR daudz. Šodien klausoties jauniešu pieredzes stāstus varu secināt, ka Latvijai ir liels izaugsmes un inovāciju potenciāls.
Kas trūkst, lai Latvija varētu kļūt par inovāciju čempionu? Daudz, kas trūkst, bet svarīgākais ir "mindset". Es vēlos aicināt uzņēmējus nebaidīties un atbalstīt studentus, piešķirot stipendijas viņu radošajam darbam, strādāt par mentoriem un uzticēt sarežģītu situāciju risināšanu. Tad mēs kopā: studenti, augstskolas un bizness nodrošināsim strauju mūsu Latvijas attīstību!
Paldies visiem, kas bija kopā ar mums šo divu gadu laikā. Ļoti lepojos ar komandu, darbu vadītājiem, mentoriem un studentiem!”
Pasākuma video ieraksts:
Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".
Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).