Vebinārs "Atbalsts zaļajām un digitālajām pārejām izglītībā un apmācībā: zaļāka nākotne"
2024. gada 12. decembrī EKA augstskola sadarbībā ar Eiropas digitālo mācību tīklu ETS (https://dlearn.eu/) rīkoja iedvesmojošu vebināru "Zaļās un digitālās pārejas atbalsts izglītībā un apmācībā: Nākotnes zaļināšana: digitālās zaļās izglītības izpēte". Šis pasākums bija daļa no DigitEdu 2024 projekta, koncentrējoties uz inovatīvām un ilgtspējīgām pieejām izglītībā. Mēs esam priecīgi dalīties ar svarīgākajiem notikumiem un izteikt pateicību visiem runātājiem, dalībniekiem un klausītājiem par šī pasākuma veiksmīgu norisi.
Webināra svarīgākie momenti:
- Sesija sākās ar Beatrises Del Nero, Dlearn projekta vadītājas no Itālijas, ieskatu ievadā, iepazīstinot ar projektu DigitEdu 2024 un tā redzējumu par izglītības uzlabošanu digitālajā un zaļajā jomā.
- Reeza Hanselmann, Dānijas Vides izglītības fonda starptautiskā izglītības koordinatore, savā prezentācijā "FEE Academy: Advancing Education for Sustainable Development, izmantojot tiešsaistes mācības" dalījās tiešsaistes mācību pārveidojošajā lomas izglītības veicināšanā ilgtspējīgai attīstībai.
- Dr. Tatjana Tambovceva no RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes, Latvija, iepazīstināja klātesošos par tēmu "Digitālās transformācijas loma izglītībā ilgtspējīgai attīstībai", uzsverot inovatīvas stratēģijas ilgtspējības integrēšanai izglītības sistēmās.
- Agnese Gaidelione, IEBER.LV LTD (Latvija) mentore, mūs vadīja praktiski "Ilgtspējas soļos", demonstrējot reālās pasaules pielietojumu videi nekaitīgākas izglītības praksei.
- Dr. Nellija Titova, pētniece no EKA Augstskolas, (Latvija), savā prezentācijā "Ilgtspējīgas mācības un apmācības: ERASMUS stratēģiskās partnerības dabiski ilgtspējīga projekta piemērs" uzsvēra sadarbības iniciatīvas.
- Lika Kiladze no Starptautiskās izglītības un attīstības akadēmijas, (Gruzija), iedvesmoja ar savu runu "Digitālās inovācijas sociālajā uzņēmējdarbībā: kopienu pilnvarošana zaļākai nākotnei", kas savieno ilgtspējību un kopienas attīstību.
- Taira Sirvydaite no Klaipēdas Valsts koledžas (Lietuva) dalījās vērtīgās atziņās par tēmu "Studējošo mīksto prasmju veicināšana, izmantojot ilgtspējīgas pieejas un jaunas tehnoloģijas", koncentrējoties uz studentu sagatavošanu nākotnes izaicinājumiem.
Interaktīvā sesija, kuru vadīja EKA “Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība” programmas direktors Edgars Čerkovskis, iekļāva dalībniekus saturīgās diskusijās par atbalstu zaļajām un digitālajām pārejām izglītībā un apmācībā. Pasākums noslēdzās ar dinamisku jautājumu un atbilžu diskusiju un noslēguma sesiju, kurā tika apkopoti galvenie komentāri.
Mums bija tas gods sveikt 52 klausītājus no visas pasaules, tostarp Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Dānijas, Austrijas, Gruzijas, Šrilankas, Indijas, Uzbekistānas, Tunisijas, Ukrainas, Spānijas un Vācijas. Šī daudzveidīgā līdzdalība uzsver digitālo un zaļo risinājumu integrēšanas vispārējo nozīmi izglītībā un apmācībā.
Vebināra ieraksts: