Studenti aicināti iesaistīties sociālajā kampaņā ‘’eka eco’’
Šajā mācību semestrī Ekonomikas un kultūras augstskolas programmas ‘’Kultūras vadība’’ 4.kursa studentes, apgūstot studiju kursu ‘’Producēšana’’, veido īpašu sociālo kampaņu ‘’eka eko’’, un tās mērķis ir aicināt studentus iepazīt bezatkritumu jeb “zero waste” dzīvesveidu. Kampaņas īstenošanas laikā EKA personības video sēriju formātā dalīsies ar saviem ieteikumiem bezatkritumu dzīvesveida sasniegšanai. Pirmā sērija gaidāma jau 16. decembrī - tajā uzzināsim, kas jāņem vērā, gatavojoties Ziemassvētkiem ar “zero waste” domāšanu.
Ievērojot šobrīd valstī noteiktos ierobežojumus un aktīvu komunikācijas attīstību virtuālajā vidē, “eka eko” paredzēts kā daudzsēriju video projekts. Katrā no epizodēm būs iespēja redzēt kādu zināmu personību no EKA, kura aicinās domāt par bezatkritumu dzīvesveidu un sniegs padomus, kā to veiksmīgāk īstenot savā ikdienā. Sērijas temats tiks izziņots dažas dienas iepriekš, tāpēc aicinām studentus sekot līdzi kampaņas norisei.
Idejas autores ir 4. kursa studentes Linda Amanda Kalniņa, Kristiāna Šteinberga, Daira Auce Vorkule, Sintija Lipšāne, Agate Mame, Rūta Sabīne Nīmante, Alise Reinholde Projekta pirmssākumi meklējami kursa “Producēšana” radošajā nodarbībā, kur grupās tika izstrādātas un prezentētas idejas kultūras nozares norisēm Covid-19 apstākļos. Projekta “eka eko” ideju atzinīgi novērtēja EKA mācībspēki - J. Budanceva, V. Vēvere un J. Titko, tādējādi akceptējot kampaņas īstenošanu.
Pandēmijas apstākļos cieš ne vien kultūras nozare, bet arī zaļā dzīvesveida attīstība. ‘’Sekojot līdzi mūsu mini seriālam, aicinām ikvienu padomāt par to, kādu kaitējumu mūsu planētai nodara ikviens lieki radītais atkritums, kuru neizmantojam atkārtoti, varbūt izmetam kopējā konteinerā vai tam neparedzētā vietā, un kā mēs ar nelielu iesaisti varam parūpēties par savu planētu, lai radītu veselīgāku vidi nākamajām paaudzēm. Novēlam aizraujošu skatīšanos,’’ topošos skatītājus uzrunā kampaņas producentes.
Pēc sēriju noskatīšanās ikviens ir aicināts dalīties ar savu viedokli un pastāstīt, kā un vai praktizē beziepakojumu dzīvesveidu, kādus padomus turpmāk ņems vērā, kā arī izteikt domas par patērēšanas kultūru, izmantojot tēmturi #ekaeko!