Izdota EKA docenta Ingus Barovska monogrāfija "Mythopoeia: mūsdienu mītrade"
Ir nākusi klajā EKA studiju programmas "Kultūras vadība" docenta, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas katedras pētnieka, kā arī Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma nodaļas mākslas eksperta Dr.philol. Ingus Barovska uzrakstītā monogrāfija "Mythopoeia: mūsdienu mītrade".
Grāmatas auditorija ir gan jebkurš, kam interesē mītiskie procesi sabiedrībā un folklorā, gan studenti un pētnieki, kuriem tā sniegs citādu skatījumu uz parādībām, kas ir mums visapkārt.
Monogrāfijas mērķis ir aplūkot atsevišķus sabiedrībā aktuālus mītiskos priekšstatus un mūsdienu mitoloģiju, cenšoties atklāt mūsdienu mītstāstu ģenēzi saistībā gan ar mūsdienu sabiedrības domāšanas procesiem, gan baltu senāko mītu slāni, kas joprojām ir aktuāls un veido mūsu identitāti un arī mītisko domāšanu. Visaptverošs pārskats tik sarežģītā un plašā jautājumā nav iespējams, jo jēdziens „mūsdienu mitoloģija”, ietverot vienlaikus jēdzienu mithopoeya, atklāj mītu tapšanu, ko, iespējams, pēc gadu desmitiem varēs analizēt daudz plašāk.
Pētījums strukturēts, sākot ar priekšstatiem par pasaules uzbūvi, ko atklāj pasaules koka tēls, par maģisko glābšanu, kas ir plašs mūsdienu mitoloģijas koncepts, par Lielās pirmmātes tēla veidošanu un beidzot ar pārejas situācijām – iniciācijas procesiem, svētkiem, ziedošanu, eshatoloģiskajiem mītiem un priekšstatiem par nāvi, kā arī ikdienas mītiskajiem aspektiem, kas sakņoti ikdienas paradumos un ticējumos. Pamatā izvēlēti tradicionālā mītiskajā domāšanā aktuāli jautājumi, apzinoties, ka bez tiem mūsdienu sabiedrībā vērojami arī citi līdz šim neuzsvērti domāšanas fenomeni.
Literatūrzinātniece Janīna Kursīte, kas ir arī grāmatas zinātniskā redaktore, ir pārliecināta, ka grāmatas iznākšanai tieši šobrīd ir ļoti piemērots laiks, jo saprotot kā veidojas dažādi mūsdienu mīti un kādas ir to dziļākās saknes, mēs spējam labāk izprast sevi un sabiedrību, kas šajā juceklīgajā laikā ir īpaši svarīgi.