“Brainstorm” – lielākie panākumi sākas ar ideju
Prāta vētras metode (brainstorming) ir problēmas risināšanas metode, kurā piedalās vairāki dalībnieki, kuri pēc iespējas vairāk izsaka savas idejas, no kurām vēlāk tiek izvēlētas tikai dažas kā iespējamie problēmas risinājumi. Šajā procesā ir būtiski nevis orientēties uz ideju novērtējumu, bet gan uz ideju ģenerēšanu. Līdzīgi ir arī ar studiju procesu Ekonomikas un kultūras augstskolā, kur būtiskākais ir studentu iespēja aktīvi iesaistīties, paust savu viedokli un ģenerēt jaunas idejas. Tieši tāpēc Ekonomikas un kultūras augstskolas (EKA) jaunās ēkas 3. stāvs nodēvēts par “Brainstorm”. Šajā stāvā atrodas studiju auditorijas, kurās notiks liela daļa lekciju.
Ekonomikas un kultūras augstskola sagatavo nozaru līderus, tāpēc jau no pirmās studiju dienas ir svarīga studējošo aktīva iesaiste mācību procesā. Mūsdienās lekcijas jau sen netiek veidotas pēc formāta “runā tikai pasniedzējs, studenti tikai klausās un pieraksta”, tieši pretēji – studiju procesā (ikvienā priekšmetā) ir būtiski definēt problēmu, kopīgi ģenerēt idejas un diskutēt par iespējamiem risinājumiem, kā arī apkopot, atlasīt un izvērtēt šīs idejas, lai atrastu piemērotāko.
“Esam pārliecināti, ka mūsu studenti var būt dzinēji, kas ģenerē idejas, turklāt, prot argumentēti skaidrot un aizstāvēt savu viedokli, tāpēc vienam no jaunās ēkas stāviem izvēlējāmies nosaukumu “Brainstorm”. Tas ir arī veids, kā atgādināt, cik būtiska ir savstarpējā sadarbība un komanda,” stāsta augstskolas rektore Oksana Lentjušenkova.
Studiju process Ekonomikas un kultūras augstskolā tiek veidots tā, lai, neatkarīgi no izvēlētās studiju programmas, studējošie pilnveidotu kritisko domāšanu un spēju risināt problēmas – prasmes, kas nepieciešamas ikvienam līderim. 3. stāva koncepts veidots tā, lai atgādinātu studentiem par šīm prasmēm un sekmētu to attīstību. Vienlaikus tā ir iespēja atgādināt, ka studiju procesa rezultāti ir atkarīgi no visu pušu aktīvas iesaistes – arī no paša studenta.
Nav noslēpums, ka arī studentiem jābūt atbildīgiem par izglītības kvalitāti, proti, tas, cik motivēts ir students, cik ļoti gatavs iesaistīties procesā, lielā mērā ietekmē izglītības procesu un tā kvalitāti. Iesaistoties studiju procesā, jābūt vēlmei iegūt izglītību, jo neviens cits to nepaveiks mūsu vietā. Esam pārliecināti, ka “Brainstorm” koncepts sekmēs šo vēlmi.