Turpinās projekta “Network IQ Alliance” īstenošana
2023. gada jūnijs bija aktīvs projekta “Network IQ Alliance” īstenošanā. Visa mēneša laikā notika apmācības projekta 3. Darba pakas “Train-the-Trainer and Learning Excellence Hubs” ietvaros. No EKA apmācībās piedalījās rektore Dr.oec. Oksana Lentjušenkova, zinātņu prorektore Dr.oec. Jeļena Titko, asociētā profesore Dr.psyh. Kristīne Užule, docents Dr.oec. Kaspars Šteinbergs, EKA Zinātniskās institūcijas attīstības vadītāja Dr.oec. Jevgenija Dehtjare.
Apmācību laikā dalībnieki apguva Network Intelligence konceptu (Network IQTM), kura autore ir Dr. Daria Tataj, Mančestras Universitātes Masūda Uzņēmējdarbības centra Goda profesore. Apmācību programmā bija iekļauti jautājumi par tīklu teoriju, tīklu veidošanos, tīklošanos, Network IQTM prasmēm un Linkedin izmantošanu. Bez tam 29. un 30. jūnijā EKA pārstāvji piedalījās arī Dr. Daria Tataj vadītajā meistarklasē. Jāpiebilst, ka EKA rektore O.Lentjušenkova ir arī dalībniece Train-the-Trainer Standartizācijas darba grupā, kuras mērķis ir izstrādāt Network IQTM metodoloģijas rokasgrāmatu augstākās izglītības iestādēm.
Bez tam 29. jūnijā Barselonā La Salle Ramon Llull universitātē notika projekta partneru tikšanās, kurā tika apspriestas projekta ieviešanas aktualitātes. Ekonomikas un kultūras augstskolu sanāksmē pārstāvēja Zinātniskās institūcijas projektu vadītājs Kaspars Šteinbergs.
Minētā universitāte kā tikšanās vieta tika izvēlēta ne tikai tāpēc, ka tā ir projekta vadošais partneris, bet arī tāpēc, ka tur norisinājās XXI Triple Helix konference “Uzņēmējdarbīgas un iesaistītas universitātes ilgtspējīgai attīstībai”. Šajā konferencē ar ziņojumu ”Industrijas - universitāšu sadarbība: gadījuma analīze Latvijā” piedalījās arī K.Šteinbergs.
Kā atzina K.Šteinbergs, dalība konferencē un projekta sanāksmē ļāva radīt sinerģiju starp projektiem “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MAKE IT)” un “Network IQ Alliance”.
“Network IQ Alliance”, kuras partneris ir arī EKA, ir viens no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) augstākās izglītības iniciatīvas (HEI) programmas projektiem. Augstākās izglītības inovācijas kapacitātes stiprināšana ir viena no galvenajām EIT prioritātēm tās jaunajā stratēģijā “EIT Stratēģiskās inovācijas programma 2021. - 2027. gadam”. Tās mērķis ir atbalstīt augstākās izglītības iestādes ar zināšanām un apmācībām, kā arī ar piekļuvi EIT inovāciju ekosistēmai un finansējumam, ļaujot izstrādāt inovāciju rīcības plānus, kas papildina to individuālās vajadzības.