EKA STUDENTU DIZAINA PROJEKTI OGRĒ
Ekonomikas un kultūras augstskolas 3. kursa studenti izstrādājuši un prezentējuši telpu interjera projektus Ogres Ģimenes atbalsta dienas centram un dienas centram “Saime.”
EKA vieslektore un dizainere Ieva Riekstiņa: “Interjera dizaina programmas 3. kursa studenti visu mācību gada pirmo semestri strādāja pie Ogres Ģimenes atbalsta dienas centra un dienas centram “Saime” interjera projektiem. EKA atrodas Rīgā, bet vēlējāmies veidot interjeru telpām ārpus galvaspilsētas, bet netālu no tās. Mūsu aicinājumam atsaucās Gunda Rudene, Ogres Ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja, un studenti varēja sākt darbu.” I.Riekstiņa uzsver, ka šāds darbs studentiem sniedz ļoti daudz atziņu par to, kas ir telpu dizains, kā arī sniedz priekšstatu par darba cilvēcīgo pusi – šajā gadījumā interjera dizaina priekšlikumos nav risinātas katra autora individuālās ambīcijas, bet gan respektētas lietotāju vēlmes, funkcionālās prasības, kā arī strādāts pie dizaina pieejamības - gan fiziskas, gan finansiālas, jo projekti ir izstrādāti maksimāli realizējami un racionāli.
EKA vieslektore un arhitekte Nora Saulespurēna skaidro, ka šāds uzvedums studentiem – veidot telpu interjera projektus - tiek uzdots jau otro gadu. Šoreiz studenti apskatīja gan ĢADC, gan “Saimes” telpas un varēja izvēlēties, kurām telpām izstrādās interjeru. “Darba uzdevums bija divu studiju programmu ietvaros – interjera dizains un telpu projektēšana, kas iekļauj grafisko, funkcionālo un vizuālo koncepciju. Apzināti izvēlējāmies telpas, kurās tiek īstenota sociālā funkcija, līdz ar to tas darbu padarīja grūtāku,” skaidro N.Saulespurēna.
Uz projektu prezentāciju Ogrē bija ieradušās EKA studentes Katrīna Murinska, Laura Demitere un Sandija Veselova, kuras pastāstīja par saviem projektiem.
Studenti izstrādājuši ļoti dažādus projektus – citi telpu interjera risinājumā gribējuši tuvināties dabai, izmantojot dabas krāsas, materiālus un dzīvnieku elementus, citi risinājuši gluži kosmiskas tēmas, bet visi domājuši par to, ka telpas ir samērā mazas, tās apmeklē daudz bērnu, līdz ar to meklējuši funkcionālus risinājumus – pārbīdāmas, pašu bērnu rokām konstruējamas, funkcionālas mēbeles. Kā atzina pasniedzējas, dienas centra “Saime” telpu projekti ir tikai divi, jo šis uzdevums tomēr bija grūtāks - šajās telpās darbojas pieaugušie, turklāt ar īpašām vajadzībām, līdz ar to arī telpu interjerā bija jāmeklē citi risinājumi. Katrs projekta autors ir izstrādājis arī savu iestādes logo jeb grafisko zīmi – tajās attēlotas simboliskas plaukstas, bērni, kuri veidoti origami tehnikā, koks, dažādas figūras, putns, dzintara akmens.