Ekonomikas un kultūras augstskolas ieguldījums starptautiskā projektā inovāciju sekmēšanai augstākajā izglītībā
2015.-2016. gadā Ekonomikas un kultūras augstskola piedalījās Erasmus+ finansētā projektā „Inovatīva stratēģiskā partnerība augstākajai izglītībai Eiropā” (angļu akronīms ISPEHE). Projektā apvienojās 5 Eiropas augstskolas: projekta koordinators Integrētā biznesa institūts (Maķedonija), Pavijas Universitāte (Itālija), Ļubļanas Universitāte (Slovēnija), Ekonomikas un kultūras augstskola (Latvija) un Rīgas Tehniskā Universitāte (Latvija).
Projekta divu gadu laikā, apkopojot partneraugstskolu pieredzi, ir kopīgi izstrādāti trīs būtiskākie inovatīvie komponenti:
- integrētais studiju programmas modelis inovāciju virzītas kultūras un mācīšanās efektivitātes veicināšanai augstākās izglītības iestādēs,
- platforma biznesa izglītības integrācijai sabiedrībā (angļu akronīms BEP),
- kopīgs Karjeras centrs.
Projekta apjomīgākais un darbietilpīgakais komponents ir integrētais studiju programmas modelis inovāciju virzītas kultūras un mācīšanās efektivitātes veicināšanai augstākās izglītības iestādēs. Tas tika veidots, balstoties uz rezultātiem, kas iegūti 2015. gada pavasarī projekta partneraugstskolās veiktajā pētījumā par inovatīvu mācību un vērtēšanas metožu izmantošanu vadības virziena programmās. 2016. gada pavasara semestrī integrētais studiju programmas modelis tika izmēģināts vairāku vadības virziena kursu pasniegšanā, tādējādi iegūstot datus tā pilnveidei un gala varianta izstrādei.
Projekta ietvaros, piedaloties 5 partneraugstskolu IT speciālistiem, izveidota BEP tiešsaistes platforma, kas radīta, lai sekmētu darba tirgus pārstāvju, augstākās izglītības iestāžu, studentu un citu iesaistīto pušu sadarbības iespējas. BEP platforma ir virtuāla ieinteresēto pušu tikšanās un ideju apmaiņas vieta. Jau šī gada novembrī, ISPEHE izveidotā konsolidētā Karjeras centra darbības ietvaros projekta aptuveni 90 projekta partneraugstskolu studentu tiešsaistē piedalījās virtuālā konferencē, tiekoties ar ASV, Slovēnijas un Maķedonijas darba tirgus pārstāvjiem.
Izveidots kopīgs Karjeras centrs, ar kura palīdzību studenti un absolventi, kas tikko ienākuši darba tirgū, varēs saņemt starptautisku ekspertu palīdzību profesijas izvēlē, karjeras plānošanā un sevis izzināšanas jautājumos. Projekta laikā tika apkopota partneraugstskolu karjeras centru pieredze, pilnveidotas komandas dalībnieku spējas darboties kā padomdevējiem, palīdzot studentiem izvēlēties piemērotākās nākotnes karjeras iespējas.
Plašāka informācija pieejama projekta mājas lapā ISPEHE.org
ISPEHE projektu finansēja un atbalstīja Eiropas Komisija Erasmus+ KA2 Stratēģiskās partnerības programmas ietvaros (granta līgums Nr. 2014-1-MK01-KA-2013-000275).