„Uzņēmējdarbības un kultūras ilgtspējīgas attīstības vadība”, 2011.gada 18.-20.maijs
No 18.līdz 20.maijam Ekonomikas un kultūras augstskola rīkoja starptautisku zinātnisko konferenci „Uzņēmējdarbības un kultūras ilgtspējīgas attīstības vadība”, meklējot inovatīvus risinājumus uzņēmējdarbības vadībā, sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā, kultūras ekonomikas un radošo nozaru attīstības tendencēs u.c. Konferences organizatoru un dalībnieku vidū ir vadoši akadēmiskie mācībspēki, pētnieki un nozaru pārstāvji no Latvijas, Polijas, Apvienotās Karalistes, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Francijas, Zviedrijas un Vācijas. Konferences norises vieta bija Islande Hotel Ķīpsalas iela 20, Rīga.
Konferences pirmajā dienā plenārsēdē par jaunā laika izaicinājumiem biznesam un kultūrai ziņoja Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, prof. Baiba Rivža; Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes profesore Tatjana Koķe referēja par izglītību izaugsmei – Eiropas 2020 un katra cilvēka iespējām; Viļņas Ģedimina Tehniskās Universitātes profesors Boriss Melniks (Borisas Melnikas) runāja par tēmu „Uz zināšanām balstīta sabiedrība: ilgtspējīga attīstība”, savukārt Apvienotās Karalistes Open University docente Indra Sinka stāstīja par valodas prasmju novērtēšanu multikulturālā kontekstā. Tāpat uzmanība tika veltīta tulkošanas nozares attīstībai Latvijā – par to referēja Ventspils Augstskolas salīdzināmās un sastatāmās valodniecības profesors Jānis Sīlis. Pēc tam notika darbs sekcijās un radošās darbnīcās par četriem pamata virzieniem - inovatīvi risinājumi uzņēmējdarbības vadībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā; kultūras ekonomikas un radošo nozaru raksturs un attīstības tendences; finanšu pārvaldība un nodokļi ilgtspējīgai attīstībai; kvalitātes paaugstināšana tulkošanas nozarē.
Konferences otrajā dienā notika paneļdiskusija, kurā piedalījās Latvijas radošo nozaru pārstāvji un eksperti, diskutējot par jaunā laikmeta izaicinājumiem profesionāļiem biznesā un kultūrā un, iesaistot pārējos konferences dalībniekus, dalījās profesionālajā pieredzē un meklēja risinājumus – kādas zināšanas, prasmes un kompetences mēs sagaidām no jaunajiem profesionāļiem, kas nodrošinās radošo nozaru ilgtspējīgu attīstību. Diskusiju moderēja Dr.philol., Ekonomikas un kultūras augstskolas docents, raidījuma „100 grami kultūras” vadītājs Arno Jundze.
Ieskats konferences norisē:
Pirmā diena - http://www.youtube.com/watch?v=KvsbiZwVdig
Otrā diena - http://www.youtube.com/watch?v=XZECBUhCGwY&feature=related